Site Loader

Buty skórzane mają to do siebie, że trzeba je odpowiednio pielęgnować. Bez tego nie będzie dane nam cieszyć się długo ulubioną parą. Obuwie damskie niestety często używane dość szybko się niszczy, chyba że odpowiednio o nie zadbamy. Właśnie temu tematowi chcielibyśmy poświęcić dzisiejszy artykuł. Mamy nadzieję, że nasze rady sprawię, że buty damskie, które posiadam w swoich szafach, będą zawsze wyglądały pięknie.

Kiedy kupujesz buty damskie, wybierz odpowiedni rozmiar

Chyba każda z Was zgodzi się z nami, że odpowiedni rozmiar butów skórzanych to podstawa przyjemnego użytkowania. Owszem, tego rodzaju obuwie damskie z powodzeniem można rozciągnąć i dopasować do stopy. Jednak jeśli będą za małe albo za duże, nic nie da się z tym zrobić.

Gdzie i kiedy kupować buty?

Nie da się ukryć, że wiele osób kupuje buty w sklepach stacjonarnych. Sklep internetowy, choć dostępny o każdej porze dnia i nocy, nie budzi w wielu kobietach zaufania. Chodzi nie tylko o jakość butów, ale przede wszystkim o ich rozmiar. Wiele z nich zdaje sobie sprawę z faktu, że tradycyjny sklep internetowy nie daje możliwości przymierzenia obuwia przed jego zakupem.
Warto również podkreślić, że buty powinno kupować się w godzinach popołudniowych, kiedy nogi są już lekko opuchnięte i zmęczone. Dzięki temu macie pewność, że nie kupicie za małego obuwia.

Impregnacja to podstawa długiego użytkowania

Każda para butów powinna przed pierwszym włożeniem być odpowiednio zabezpieczona. Choć wiele osób zapomina o tym przy butach wykonanych z tworzywa, czy materiału, nie powinni tego robić, kiedy chodzi o buty skórzane. Te, aby przetrwały długi czas muszą być dobrze zabezpieczone przed brudem i wilgocią. Zanim zatem założysz tego rodzaju obuwie damskie, nałóż na nie impregnat i poczekaj, aż ten wyschnie.

Jeśli to możliwe – wymieniaj buty damskie

To, że kobieta ma w swojej szafie kilka par butów to nie jest jej widzi mi się. Mówi się bowiem, że nie powinno się codziennie zakładać tej samej pary butów. W miarę możliwości powinno się je wymieniać. Okazuje się, że nawet buty potrzebują odpoczynku. Jeśli zatem to możliwe, nie wkładaj codziennie tych samych. Dzięki temu zapobiegniecie szybkiemu zużyciu obuwia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *