Site Loader

Niektóre kobiety rezygnują z zakupu zamszowych butów, ponieważ obawiają się ich czyszczenia i szybkiego zniszczenia. Zupełnie niepotrzebnie. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy pokazać Wam, że czyszczenie tego rodzaju obuwia, bez względu na to, czy są to zamszowe kozaki, czy szpilki, nie wymaga wiele wysiłku.

Zamszowe kozaki potraktuj skórką od chleba

Być może wielu z Was wyda się to dziwne, ale chleb można wykorzystać na wiele sposobów. Jak się zaraz przekonacie, nie musi służyć jedynie do jedzenia. Okazuje się, że kawałkiem chleba z powodzeniem można wyczyścić zamszowe kozaki oraz inne obuwie wykonane z tego materiału. Wystarczy suche, niewielkie zabrudzenia przetrzeć skórką od chleba, a dokładnie jej miękką częścią. Po zabiegu oczyszczania wystarczy buty otrzepać z okruszków.

Gumka do ścierania też da radę – czyścimy zamszowe szpilki

Jeśli nie chlebem to czym jeszcze można czyścić zamszowe szpilki? Okazuje się, że doskonale sprawdzi się gumka do ścierania, którą można odnaleźć w wyposażeniu biurowym lub każdym piórniku dziecka. Kolega nadepnął Cię niechcący? A może sama się kopnęłaś i na szpilkach pozostał brzydki ślad? Wystarczy biała gumka do ścierania, a suche ślady nie będą stanowiły problemu. Wystarczy delikatnie potrzeć zabrudzenie, odgarniając starą gumkę, a po chwili buty wyglądają jak nowe.

buty zamszowe

Szczoteczka nie tylko do mycia zębów

Jak możecie się spodziewać, szczoteczka do zębów ma wiele zastosowań. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ okazuje się, że ta można również wyczyścić skórzane botki zamszowe. Jeśli te przemokną, należy je zostawić do wyschnięcia, a następnie zgodnie z ruchem włosia szczoteczką do zębów usunąć zabrudzenie i miękki zamsz. Prawda, że proste?

Sprawdzone sposoby naszych babć

Choć nasze babcie nie nosiły zamszowych butów, sodę oczyszczoną stosowały do czyszczenia wszelkich zabrudzeń. Nic zatem dziwnego, że po dziś dzień polecają nam ją w momencie, kiedy zauważą, że nasze zamszowe botki skórzane wymagają czyszczenia. Wystarczy, że z mleka i sody stworzymy papkę, którą wcieramy w buty. Po jej wyschnięciu ścieramy pozostałą sodę oczyszczoną i gotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *